směsi pro pekaře

PRÍPRAVKY NA VÝROBU CHLEBA

Zaisťujú jednoduché spracovanie, podporujú vlastnosti ciest a odďaľujú ich starnutie, zlepšujú chuťové vlastnosti, farbu a kvalitu chleba i drobného pečiva.

ALLEGRO
svetlé / tmavé
je suchý pekársky prípravok na výrobu chleba priamym vedením. Nahrádza tekuté kvasy. Dodáva chlebu typickú vôňu a kyslosť.
Podrobnosti                  
FAJNÝ CHLIEB
zmes
je zmes na výrobu pšeničnoražných chlebov rôznych tvarov a gramáží. Chleby sú typické nadštandardným objemom vzhľadom k hmotnosti cesta, skvelou trvanlivosťou.
Podrobnosti                  
KVASNÝ KONCENTRÁT
svetlý / tmavý
je tekutý prípravok dodávajúci chlebu typickú arómu ako pri klasickej výrobe. Základom je ražný pekársky kvas. Používa sa na výrobu všetkých druhov chleba na záraz.
Podrobnosti                  
QUELLMIL
je prípravok výrazne zvyšujúci viazanosť vody v ceste, zlepšujúci stabilitu ciest. Obsahuje celozrnné múky. Pečivo zostáva vláčne.
Podrobnosti                  
RAŽNÝ CHLIEB
ZMES
je určená na výrobu ražného chleba (pečeného vo formách). Ražný chlieb je velmi zdravý. Obsahuje nižšie množstvo lepku, ako chlieb pšeničný a vďaka tomu je dobre stráviteľný.
Podrobnosti                  
ROGIN
je prípravok s rovnakým účinkom ako Quellmil, ale tmavý. Stmavuje striedku a obsahom sladu dodáva chlebu charakteristickú vôňu. Zlepšuje farbu a kvalitu tmavého pečiva.
Podrobnosti                  
UNILEO
je sypká zmes na prípravu pšeničnoražného chleba slovenského typu s podielom zemiakových vločiek. Chlieb vyniká svojou veľkosťou a vláčnosťou po dobu i niekoľko dní.
Podrobnosti                  
UNIVERZIN
je zlepšujúci prípravok na všetky druhy kysnutých ciest. Použitím dôjde k výraznému zlepšeniu spracovateľnosti cesta, oddialenia starnutia a zlepšenie chuťových vlastností.
Podrobnosti                  
EXPANDIT
je zlepšujúci prípravok na báze koncentrovanej sypkej zmesi, vhodný pre cestá vyrábané ako klasickou technológiou, tak i na záraz s prídavkom okyslujúceho prípravku.
Podrobnosti                  
2011-2012 © ALIMPEK spol. s r.o.